świat filmu - portal i blog filmowy

URSA w AMA Rental

Blackmagic URSA została zbudowana z myślą o ergonomii dużych ekip filmowych, jak i pojedynczych użytkownikach. Tą kamerę cechuje ogromny 10 calowy w pełni regulowany ekran podglądowy, sensor Super 35mm oraz jakość 4 K ! „Avegers: Czas Ultrona” czy „Marsjanin” to między innymi filmy z ostatniego roku zrealizowane za pomocą w pełni profesjonalnej kamery ze stajni Blackmagic.

Body URSA

Kamerę tą charakteryzuje znakomitym 12-stopniowym zakresem dynamiki.  Duży zakres dynamiki sprawia, że zwykłe kamery albo te wyższej klasy odchodzą w niepamięć. Zyskujesz znacznie lepszy obraz wyglądający jak prawdziwy hoolywodzki film. Duży zakres dynamiki pozwala zachować szczegóły zarówno w ciemności jak i jasnych pasmach, przez co masz więcej poziomów cieniowania, gdy w procesie końcowym opracowujesz skalę barw. Rozmiar Super 35 pozwala osiągnąć głębię obrazu, a duża rozdzielczość Ultra HD 12-bit bezstratny Cinema DNG RAW oznacza wspaniałą jakość. Możesz nagrywać Ultra HD lub HD z Apple ProRes dla łatwego efektu końcowego z minimalnymi wymogami przechowywania. Blackmagic URSA posiada dwie wbudowane nagrywarki, dzięki czemu możesz zmieniać media i rejestrować materiał non stop. Gdy zamontujesz kartę CFast do drugiego rekordera, system sam przełączy zapis na drugie urządzenie jeśli pierwsza karta będzie pełna. Karty CFast pozwalają na zapis materiału z prędkością 350Mb/s w formacie RAW. Możesz podejrzeć obraz RAW bezpośrednio z kamery na 10-calowym ekranie.

Blackmagic URSA ma profesjonalny rozmiar, w którym jest miejsce na porządny układ chłodzący który pozwala zachować obudowę schłodzoną przy cicho pracującym wentylatorze. Aluminiowa konstrukcja jest bardzo trwała i została stworzona na potrzeby dużych ekip by użytkownik mógł dobrać środowisko pracy indywidualnie. Każdy obszar kamery został dostosowany do  stanowiska operatorskiego,  asystenckiego i dźwiękowego. Punkt operatorski cechuje 10-calowy składany monitor podglądowy i oddzielny 5-calowy ekran na dla asystenta. Punkt asystenta operatora cechuje oddzielny ekran na ustawienia, status kamery i celowniki, a punkt dźwiękowy składa się z miernika głośności, sterownika i połączeń dźwiękowych. Duży ekran oznacza, że nie potrzebujesz dodatkowego sprzętu, więc łatwo manewrować między kadrami. Rozkładasz monitor i do dzieła!

 Już od stycznia ten sprzęt jest dostępny w AMA RENTAL !

URSA does Bronte from John Brawley Tests on Vimeo.

Blackmagic Ursa Test 1 from Daniel Peters on Vimeo.

onemovieproject © 2017 All Rights Reserved

Fundacja Multi Art

Credits

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress

-->